Emulsja stosowana w ŁZS i łupieżu
Wyrób medyczny

Zoxiderm 150 emulsja stosowana w łojotokowym zapaleniu skóry i łupieżu do skóry gładkiej i owłosionej

 to wyrób medyczny w postaci emulsji, stosowany w łojotokowym zapaleniu skóry i łupieżu, do skóry gładkiej i owłosionej. Zoxiderm 150 to niezwykle skuteczny preparat, który skupia swoje działanie na usuwaniu przyczyn ŁZS i łupieżu, a nie tylko na łagodzeniu objawów. Stworzony w formie emulsji ułatwia dokładne rozprowadzenie zawartych w nim czynników aktywnych tym samym ułatwiając ich wniknięcie w głąb skóry, co jest istotne w leczeniu i zapobieganiu występowania ŁZS i łupieżu.

Zoxiderm 150 jest wskazany w leczeniu chorób o różnej etiologii i charakterze, w obrębie owłosionej skóry głowy oraz innych części ciała, w tym łojotokowego zapalenia skóry, łupieżu oraz łupieżu pstrego.

 może być stosowany także w przypadku wystąpienia ciemieniuchy u niemowląt, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Dowiedz się więcej o ŁZS u niemowląt (ciemieniucha)

 to unikalna na rynku emulsja przeciwłupieżowa do skóry gładkiej i owłosionej, która zawiera trzy aktywne składniki o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym:

Klimbazol – wysokoaktywny, nowoczesny składnik o silnym działaniu przeciwłojotokowym oraz przeciwłupieżowym. Klimbazol ma działanie przeciwko mikroorganizmom z rodzaju Malassezia. wspomaga również redukcję łupieżu i zapobiega jego powstawaniu.

Oktopiroks – substancja zwalczająca łupież, normalizuje i przywraca równowagę mikroflory naskórka, zapobiega częstym nawrtom uciążliwych dolegliwości. Oktopiroks hamuje wzrost grzyba Malassezia furfur, w ten sposób blokuje mechanizm wytwarzający objawy łupieżu – liolizę, która pobudza naskórek do złuszczania się w przyspieszonym tempie. Oktopiroks działa przeciwbakteryjnie i oczyszcza warstwę rogową naskórka z łusek łupieżu.

Pirytionian Cynku cechuje się doskonałymi właściwościami przeciwgrzybiczymi i przeciwbakteryjnymi. Skutecznie niszczy nadmierny rozwój mikroorganizmów.

Ponadto zawarty w  Panthenol skutecznie nawilża, działa kojąco i pielęgnuje podrażnioną skórę.

Składniki wyrobu medycznego Zoxiderm 150 pozostawiają na skórze film blokując wnikanie i kolonizację mikroorganizmów (bakterii, grzybów i drożdży). Zawartość pirytionianu cynku, klimbazolu i oktopiroksu dodatkowo wspomaga zwalczanie mikroorganizmów będących przyczyną powstawania łupieżu i mogących uczestniczyć w powstawaniu łojotokowego zapalenia skóry.

:

  1. powoduje usunięcie martwych komórek warstwy rogowej naskórka
  2. reguluje wydzielanie łoju, usuwa jego nadmiar i zapobiega rozkładowi do szkodliwych dla skóry i włosów związków
  3. głęboko nawilża skórę
  4. łagodzi podrażnienia skóry głowy
  5. zmniejsza świąd wywołany łupieżem
  6. chroni strukturę włosa
  7. przywraca fizjologiczną równowagę owłosionej skóry głowy

 Dlatego Zoxiderm 150 jest tak wyjątkowo skuteczny!

© Copyright 2019 Axxon. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Axxon
Strona internetowa wykorzystuje pliki cookies - dowiedz się więcej